Ovoce do škol 2017

62 fotek4.5.2017- zobrazení
Už devátý rok je naše škola zapojena do projektu Ovoce do škol. Projekt je zaměřen na děti prvního stupně. Cílem projektu je podpořit u dětí zájem o zdravou stravu. Každé dva týdny dostanou děti ovoce nebo zeleninu nebo 100% ovocné šťávy. Jednou za rok je škole nabídnuto mimořádné opatření tzn. můžeme dostat velikou bednu ovoce nebo zeleniny navíc.
Letos jsme dostali různé druhy ovoce. Některé byly známé, jiné již méně. Nejprve jsme se s ovocem seznámili - prohlédli si jeho barvu, tvar, ohmatali jeho strukturu, potěžkali, hádali názvy. Ty, co jsme nepoznali, jsme si vyhledali na internetu a seznámi!i se i sezpůsobem zpracování. Třeťáčci nám názvy ovoce říkali anglicky, prvňáci a druháci vymýšleli v matematice ovocné slovní úlohy a v českém jazyce četli básničky o ovoci a zelenině. Čtvrťákům a páťákům jsme svěřili přípravu slavnostní ovocné tabule. Dalo jim to velkou práci, ale stálo to za to. Čekal nás "švédský stůl" plný dobrůtek. Postupně jsme ochutnali všechny , některé druhy ovoce jsme jedli poprvé. Nezbylo nic!

Proměňte svá alba ve fotoknihu