465 alb 16 625 zobrazení 3 fanoušci

Vytvořte ze svých alb pexeso

14 fotek, červen 2010, 184 zobrazení, přidat komentář
Škola v přírodě v rekreačním zařízení Sluníčko. Celý týden byli žáci občané Kocourkova.
5 fotek, 1.9.2010, 141 zobrazení, přidat komentář
První školní den jsme přivítali 6 nových prvňáčků. Přejeme jim, ať se nám v naší škole líbí.
16 fotek, 24.6.2010, 108 zobrazení, 1 komentář
16 fotek, 18.6.2010, 50 zobrazení, přidat komentář
V červnu 2010 jsme se vydali na koňskou farmu v Útěchově, abychom se dozvěděli něco o chovu koní a životu na farmě. Před tím jsme se snažili ztvárnit koně v různých podobách - obrázky, skládačky, psaný text, písně, básničky apod.
Mučírna  0
9 fotek, 25.6.2010, 263 zobrazení, přidat komentář
Během návštěvy v Moravské Třebové jsme si prohlédli zámek i středověkou mučírnu. Na to jak máme vždy plno řečí, jsme ani nedutali.
38 fotek, 18.10.2010, 66 zobrazení, 1 komentář
V říjnu 2010 jsme uspořádali výlet do Brna na divadelní představení Broučci, které se nám moc líbilo. Také jsme v rámci environmentální výchovy absolvovali program ekologické výchovy v ekocentru Lipka.
Panáci  0
29 fotek, podzim 2010, 55 zobrazení, 1 komentář
V říjnu 2010 nám přibylo do školy přes 30 nových žáčků. Pedagogický sbor a přátelé školy se rozhodli, že vlastními silami zpestří a zkrášlí okolí školy a tak ve volném čase s vypětím svých sil namalovali panáčky na plot.
16 fotek, 20.11.2010, 108 zobrazení, 1 komentář
Letošní merenda byla velkou oslavou 65. výročí založení české školy v Dlouhé Loučce. Předcházel mu dopolední den otevřených dveří a následoval 1. černobílý ples školy.
9 fotek, 20.11.2010, 61 zobrazení, přidat komentář
20. 11. 2010 slavila základní škola v Dlouhé Loučce své 65. výročí od vzniku české školy. Dopoledne se konal den otevřených dveří s výstavou starých fotografií. Setkalo se zde téměř 50 bývalých žáků a pedagogů školy. Atmosféra byla velmi emotivní. Všichni vzpomínali na svá školní léta s úsměvem i se slzami.
6 fotek, 3.12.2010, 92 zobrazení, přidat komentář
Ani nás letos neminula návštěva sv. Mikuláše a jeho pomocníků. Tekly potoky slz a mnohé se slibovalo ...
28 fotek, 21.12.2010, 83 zobrazení, přidat komentář
Protože Ježíšek nosí dárky pouze hodným dětem a na zvířata většinou zapomíná, rozhodli jsme se, že lesní zvěři připravíme hostinu. Zapřáhli jsme sáně, boby, nasadili batohy a v doprovodu pana Karla Novotného a jeho mysliveckého kolegy jsme se vydali ke krmelci. Odměnou nám byla zkouška střelby a vysoké zasněžené kopce, které jsme celé dopoledne brázdili na bobech a lopatách.
9 fotek, 22.12.2010, 91 zobrazení, přidat komentář
Zazněly koledy, curkoví bylo ochutnáno, dárečky rozdány a rozbaleny, přání do nového roku vyslovana. Tak ahoj příští rok!
31 fotek, 20.1.2011, 93 zobrazení, přidat komentář
Protože jsme šikovní sportovci, vydali jsme se všichni vyzkoušet nový zimní stadion v Moravské Třebové. Jak jsme se při tom bavili a jak nám to šlo, můžete posoudit z fotek.
4 fotky, 18.1.2011, 103 zobrazení, přidat komentář
18. ledna naši školu navštívili policisté z Městké policie v Moravské Třebové, aby si s námi zopakovali zásady bezpečného pohybu na silnicích pěšky i na kole. Hráli jsme si na řidiče, psali test na řidičský průkaz a měli spoustu všetečných otázek, na které pánové policisté s úsměvem odpovídali. A protože se jim u nás ve škole líbilo, slíbili, že na jaře zase přijedou a uspořádají pro nás jízdu zručnosti a praktickou zkoušku k získání řidičského průkazu na kolo. Těšíme se!
9 fotek, 19.1.2011, 71 zobrazení, přidat komentář
Jeden celý lednový týden jsme se ocitli v pohádkovém světě. Paní učitelka Tichá pro 1. - 3. ročník připravila projektový týden s pohádkou. Plnili jsme různé úkoly, počítali princeznám korále, hráli divadelní představení, zpívali pohádkové písničky, četli pohádky mladším spolužákům a předškolákům a nakonec jsme si vyzdobili třídu pohádkovými postavičkami.
11 fotek, 26.1.2011, 99 zobrazení, přidat komentář
26. ledna 2011 si přišli budoucí prvňáčci vyzkoušet své znalosti a schopnosti k zápisu v naší škole. Přívítali jsme 7 velmi šikovných a milých dětí s rodiči. Všem se zdařilo splnit všechny úkoly a odpovědět na všechny otázky. Všichni se můžeme těšit na nový školní rok.
13 fotek, 13.4.2011, 50 zobrazení, přidat komentář
13. dubna 2011 jsme vyrazili do Moravské Třebové na bezvadnou výstavu. Rozdělili jsme se na dvě skupinky a začali plnit úkoly, hlavolamy, hádanky a hrát hry, které byly připraveny v kulisách hradu. Přes hodinu jsme namáhali hlavičky a kdyby nám nejel autobus ještě bychom vydrželi. Moc nás to bavilo.
12 fotek, 13.4.2011, 44 zobrazení, přidat komentář
25 fotek, duben 2011, 53 zobrazení, přidat komentář
20. dubna proběhl ve škole projektový den Velikonce. Žáci pracovali s pracovními listy v matematice, českém jazyce, angličtině, prvouce i přírodovědě, které pro ně připravili paní učitelky. Všechno se samozřejmě týkalo Velikonoc. 1. - 3. ročník se seznamovali s velikonočními koledami a zvyky Čech, 4. a 5. ročník k tomu přidal i Velikonoce v anglicky mluvících zemí. Na fotkáchmůžete vidět koulení vajec, které pořádá prezident v Bílém domě pro děti ve Spojených státech. Všichni pracovali s nasazením a zaujetím.
22 fotek, 29.4.2011, 94 zobrazení, přidat komentář
Jako každý rok žáci Základní školy v Dlouhé Loučce pod zkušeným vedením paní učitelky Tiché vyrobili čarodějnici, která měla být upálena 30. dubna. Každý z nás si také vyrobil svou malou čarodějnici. 29. dubna propukl ve škole projektový den Čarodějnice. Prvňáčci se učili zpívat písničku 5 čarodějnic, kreslili obrázky, vybarvovali čarodějnické omalovánky. Starší žáci počítali slovní úlohy o čarodějnici Krutibrce a jejím kocourovi, četli ukázky z Harryho Pottera, kreslili portréty čarodějnic a psali charakteristiku čarodějnice. Co vymyslíme příští rok?