Udělejte si ze svých alb kalendář

246 fotek, červen 2017, 82 zobrazení, 1 komentář
Všechno začalo v 15:30. Projeli jsme se hasičským autem a dojeli na osadu Lípa, která je známá chovem koní. Už víme, jak se zvedá koníkovi přední i zadní noha, odvážlivci si mohli i vyzkoušet. Vše o koních nám povyprávěla paní Kaderková. Již známe pojmy hnědák, bělouš, Izabela a spoustu dalších zajímavostí o koních. Pak jsme hledali v okolí koňských výběhů, co do přírody nepatří, a našli jsme poklad.
Po návratu jsme opekli párky, vyluštili kvíz o koních, složili skládanku a utíkali pro další poklad. Ve škole nás čekala četba a další dobrodružství. Hledali jsme občerstvení ve třídách ukryté na zajímavých místech. Vše jsme našli! Následoval pyžamový král a stezka odvahy na půdu. Na závěr Bleší trh s otázkami z pohádek. Vyspinkali jsme se do růžova. Ráno snídaně a zhodnocení akce. A hurá do dalšího dne.
44 fotek, 29.6.2017, 38 zobrazení, 1 komentář
55 fotek, 28.6.2017, 73 zobrazení, 1 komentář
Dnešní dopoledne se náramně vydařilo. Ráno se nás sešlo u obchodu 16+4 odvážlivci a vyrazili jsme na cyklovýlet. A protože jsme všichni krásně šlapali, dodržovali pravidla silničního provozu i jízdy ve skupině, našlapali jsme nakonec místo 8 km asi 26. Dojeli jsme až do Moravské Třebové, přes Udánky do lesa až na most pod Hřebeč a potom šupem po krásné nové silnici Boršovem ke kostelu. U Kapounků jsme nabrali kluky a došli nebo dojeli do Útěchova ke koním. Svačina a prohlídka stájí, odpočinek a hurá na oběd. I poslední kilometry jsme zvládli s úsměvem. Cestou jsme se dvakrát stavili na nanuka, vyšlápli několik kopců, několik jich sjeli, vyzkoušeli jsme si silnici, lesní silničku, cyklostezku, polňačku i travnatou pěšinku... Všechno bez nehody!!! Děti byly skvělé. Těšíme se na pokračování v září :)
13 fotek, 7.4.2016, 13 zobrazení, 1 komentář
12 fotek, 8.4.2015, 85 zobrazení, 1 komentář
16 fotek, 20.11.2010, 108 zobrazení, 1 komentář
Letošní merenda byla velkou oslavou 65. výročí založení české školy v Dlouhé Loučce. Předcházel mu dopolední den otevřených dveří a následoval 1. černobílý ples školy.
Panáci  0
29 fotek, podzim 2010, 55 zobrazení, 1 komentář
V říjnu 2010 nám přibylo do školy přes 30 nových žáčků. Pedagogický sbor a přátelé školy se rozhodli, že vlastními silami zpestří a zkrášlí okolí školy a tak ve volném čase s vypětím svých sil namalovali panáčky na plot.
16 fotek, 24.6.2010, 108 zobrazení, 1 komentář
38 fotek, 18.10.2010, 66 zobrazení, 1 komentář
V říjnu 2010 jsme uspořádali výlet do Brna na divadelní představení Broučci, které se nám moc líbilo. Také jsme v rámci environmentální výchovy absolvovali program ekologické výchovy v ekocentru Lipka.
102 fotek, 29.6.2018, 21 zobrazení, přidat komentář
48 fotek, 27.6.2018, 16 zobrazení, přidat komentář
5 fotek, 22.6.2018, 12 zobrazení, přidat komentář
Balení, veliký úklid, vyhodnocení úklidu pokojů, trampolíny, hledání pokladu, stezka odvahy.
141 fotek, letos v červnu, 17 zobrazení, přidat komentář
Den čtvrtý byl ve znamení duatlonu a krásného počasí - takžé bazéééééén a soutěž ve skocích na trampolíně.
87 fotek, letos v červnu, 15 zobrazení, přidat komentář
Dnes jsme navštívili Litomyšl, prohlédli rodný byt Bedřicha Smetany, zámek, všechny možné kostely, sochu Aloise Jiráska a památnou bustu Boženy Němcové. Zařádili na hřištích a udělali vyhlídkovou jízdu autobusem.
128 fotek, letos v červnu, 22 zobrazení, přidat komentář
Úterý bylo ve znamení projektového vyučování. Prvňáci a třeťáci se dozvěděli něco o Boženě Němcové, čvrťáci vytvořili naučnou stezku o Bedřichu Smetanovi a druháci s páťáky si povídali o Aloisu Jiráskovi. Večer byl ve znamení BUBLIN.
65 fotek, letos v červnu, 366 zobrazení, přidat komentář
Zabydlení, prohlídka kempu, vycházka do okolí. Výprava za dinosaury a borůvkami.
15 fotek, 15.6.2018, 17 zobrazení, přidat komentář
18 fotek, 15.6.2018, 21 zobrazení, přidat komentář